Avatar uživatele
bolak

Dá se patentovat věta?

Může si člověk patentovat větu nebo hlášku?
Až ji třeba zdenda troška použije v dalším svým filmovém komediálním trháku, tak aby mi za ni musel zaplatit půjčovné.

Třeba: „Puso, ty seš ucho jak noha!“
Doplňuji:
ocko: kolik mě to bude stát?

briketka10: To měla bejt jako ironie, jo? Vidím že se vysmíváš už pouhé myšlence, že by někdo chtěl použít můj text ve svém filmovém díle, ale jenom protože vůbec nemáš ponětí jak se dělá film. Kdybys natočila kaměňák 1,2,3 tak víš jakej je ta věta klenot…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aramah, briketka10, Mika.0.1. před 4355 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Bolaku, můžeš si nechat na takovou hlášku potvrdit autorství a ještě Tví potomci v několika generacích z toho budou mít tučné provize. OSA už se o to postará.
A nechtěl bys vymyslet něco vzletnějšího? Aby se to potom nepoužilo třeba jenom jednou a ty provize tím neskončily…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

dej si ji do šuplíku a až těch hlášek budeš mít víc slož z nich text a nabídni ho skupině Vítkovo Kvarteto jako originál oni složí hudbu a uvidíš bude to trhák jako
Pražskej démon :)
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=B9nXN8r­Bt2U

dotyční :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Slogan, báseň nebo text písničky asi nepůjde „patentovat“ – je to spíš otázka copyrightu. Nemýlím-li se, nedávno někdo od Katapultů žaloval kohosi, že použil ve své reklamě text: „A co děti, mají si kde hrát?“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Jak u koho. Třeba Zdeňkovi Svěrákovi není radno sahat na texty a už vůbec ne je někde používat – jinak si připrav obligátních dvěstě tisíc. Stačí abys použil na billboardu: Dej cihlu k cihle – a kešuješ ranec.
Takže, musel bys svou větu patrně nejdřív někde použít – třeba v písni nebo ve filmu a pak už se spolehnout na OSA a sám slídit a pídit, který že mamlas náhodou vypustil něco tvého z vlastní nevymáchané pusy.

Ale jak tak tu tvou vzlletnou větu znovu čtu, neukradls' ji náhodou Troškovi (nebo Hromadovi, Sidovskému apod.) už ty sám? 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

jakápak ironie pouhý fakt já si z tebe nikdy nikdy nedělám srandu, je pravda, že nevím jak se dělá film, ale Kameňák jsem bohužel nikdy neviděla – Pražskej démon – mám ze všech nejraději a chtěla bych ji mít jako vyzváněcí tón a nedaří se mi ji nahrát, protože je na začátku s potleskem a to já nechci :(

před 4355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

:) kameňák to je značka kvality :)))

před 4355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

:) kameňák to je značka kvality :)))

před 4355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

já že sem to vždy vypla, když to šlo v TV víš to není nic pro mě s tím na mě nechoď nejsem moc na takový komedie jen starý český a s J.Carreym toho miluju :))

před 4355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to nepoznáš ironii? :)

kamenak 1 .odpad!
kamenak 2 .odpad!
kamenak 3. sice sem nevidel ani minutu ale odpad! už jenom proto že troška ty mý dva odpady co sem mu udelil na csfd sproste ignoroval a šel do trojky (tedy točil třetí díl, abych nebyl špatně pochopen)

před 4355 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

a co Dva písaři libili mě jó bez ironie..

před 4355 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek