bolak

Dá se nějak propojit mobil s počítačem tak, aby se dal použít internet, kterej je přiřazenej k tarifu na simkartě…

…jako normální internetové připojení na PC? Abych se z počítače dostal přes simkartu na web?

Odpovědi
NikkiD

Přítel mi takto propojoval tablet s telefonem (LG GT540) a stačí, aby se v nastavení telefonu aktivoval přístupový bod wifi, který vytvoří WIFI síť, na kterou se tablet následně připojí.
Jediné mínus je, že se při tom telefon opravdu rychle vybíjí.

zjentek

http://www.jo­iku.com/

cochee

Buď datovým kabelem nebo wifi (musí být jak mobil tak PC vybaveny wifi kartou), říká se tomu tethering (i když originálně jde o širší pojem).

MK44

Je třeba SIM kartu vložit do mobilu, který má nějaké společné rozhraní s počítačem. Nejpravděpodobněji to bude USB, Firewire, IRDA nebo Bluetooth.
V případě USB bude třeba mít propojovací kabel s patřičnými zakončeními.
V compu bude potřeba vytvořit nové Připojení (ve Win přes Ovládací panely, Síťová připojení). Dále záleží na poskytovateli, jaké hodnoty do nového připojení zadat.

bolak

NikkiD: nojo, ale já mám kabelovej internet, takže to zřejmě budu potřebovat opět nějakej kabel na propojení mobilu a počítače…

zeptej se přítele jak to je, my heterosexuálové mít bokem přítele nesmíme, u nás je to faux-pas