bolak

Dá se nějak ochránit předmět v mrazáku před velkým mrazem?

Potřebuju aby byl dlouhodobě v teplotě 0 až –5 stupňů, a nevím jak toho docílit.

RazorCZ: To právě nemůžu říct, potřebuju napodobit tyto teploty (pod nulou, ale max. do –5 stupňů), ale v mrazáku mám –15 stupňů, čili potřebuju ten předmět něčím teplotně izolovat, aby tam byla teplota jakou já potřebuju. A musí to vydržet cca 1 měsíc.

Teoretická otázka: Kdybych to vložil doprostřed krabice s pískem, pomohlo by to nějak, nebo by i v tom písku byla stejná teplota jako v okolí?

Nejlepší odpověď
anonym

Dalo by se to udělat podobně, jako kdybys do rozehřáté trouby na 200 st. C chtěl dát něco, co vydrží teplotu 100 st. C

Další odpovědi
mosoj

Izolovat nepomůže. Musel by jsi v té izolované krabici ještě topit.
Bez topení by uvnitř izolovaného prostoru za nějaký čas klesla teplota na hodnotu která je v mrazáku.

Jinak nechápu. Najdi si v ledničce takové místo ,které těmto teplotám bude vyhovovat s ohledem na nastavení termostatu.

RazorCZ

Záleží na tom co by to mělo být za předmět .

anonym

Tak o tam dej a vydrž pár minut,pak napiš jak to dopadlo.

gecco

K Doplnění:
Bolaku – tepelná izolace nikterak nepomůže – pokud nebudeš tu krabici vytápět – při lepší izolaci to bude trvat déle, ale nakonec se teplota v mrazáku obecně a v krabici s předmětem vyrovnají…
Takže máš možnosti:

  1. zvýšit teplotu v mražáku (zkazí se ti ´zbytek´)
  2. krabici s předmětem vytápět (třeba s termostatem nastaveným na oněch –5°C)
  3. použít dedikovaný mražák nastavený na –5°C

😉