Kepler

Dá se nějak konvertovat obrázek webp do jpg?

Znáte na to nějaký program?

Nejlepší odpověď
annas

Zapomněl jste, že jste už jednou ptal.

Kepler
Prohlížeč IrfanView mi odmítá otevřít obrázky s příponou webp. Co s tím?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/prohlizec-irfanview-mi-odmita-otevrit-obrazky-s-priponou-webp-co-s-tim

Odpovědi

https://ezgif­.com/webp-to-jpg

Další otázka a rady

GeOrge, i Aleindrone doporučili https://www.xnvi­ew.com/en/

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-preslo-pixabay-com-u-ukladani-z-jpg-formatu-na-format-webp-v-cem-je-webp-lepsi

--
Využila jsem toho a bez problémů používám. Už jsem se s ním seznámila, funguje, bez problémů.

Další odpovědi
anonym

Grafický editor GIMP umí WebP otevřít i do něj ukládat. Sám editor je k dispozici zdarma zde https://www.gim­p.org/, je to v podstatě Photoshop, jen za něj nemusíte dát ani korunu.

V tomto programu webp otevřete a uložíte fotografii pomocí SOUBOR->EXPORTOVAT JAKO… do jakéhokoliv jiného formátu, pokud zadáte název exportovaného souboru cokoliv.jpg uloží se jako jpeg.

Akumulace chyb v obraze převody mezi ztrátovými formáty:

WebP stejně jako JPEG jsou formáty ztrátové, při jejich ukládání tedy dochází přirozeně k „neznatelné“ redukci kvality obrazu, pokud už jednou znehodnocenou fotografii znovu uložíte ve ztrátovém formátu množství chyb v obraze se tím zvětšuje.

Více o formátu WebP zde, odkud se vzal, proč vznikl, proč je lepší než jpeg, atd … https://transla­te.google.com/tran­slate?sl=en&tl=­cs&u=https%3A%2F%2Fen­.wikipedia.or­g%2Fwiki%2FWebP … ve zkratce: WebP je ve srovnání s JPEG efektivnější a levnější. Proto jej google ve značné míře využívá.

Vojta24

S WebP pracuje i prohlížeč fotografií XnView MP https://www.xnvi­ew.com/
(něco jako irfan, ale lepší)

Umí ho otevřít i do něj ukládat, nebo otevřít a konvertovat na formát jiný. Dokonce i hromadně můžeš najednou konvertovat celou složku plnou fotografií (včetně podsložek), což by bylo určitě rychlejší než po jednom v GIMPu. Záleží kolik toho potřebuješ převést.

Jinak musím doplnit ge0rge, že WebP formát umí být i naprosto neztrátový, stejně jako třeba PNG a TIFF. Není to sice obvyklé, aby se v neztrátovém režimu využíval, fotky pak zbytečně zabírají o dost víc místa, ale i tak platí, že i neztrátový WebP bude o dost menší než by byl PNG (asi o 20–40% menší).

ivzez

Používám XnConvert.

aliendrone

Ge0rge má pravdu. Podle mne by to měl umět dnes asi každý rozumný editor/prohlížeč obrázků (s vyjímkou těch Mrkvosoftích, tam nwm, víme jak to s jejich programy chodí, pokud si tedy nekoupíš jejich placené produkty). :(

Já na widlích rád používán freeware XnView, prohlížeč a zároveň JEDNODUCHÝ, intuitivní editor/prohlížeč obrázků. Na takové ty věci jako zvětšit/zmenšit, otočit, oříznout, vyříznout, konverze (i dávková!), spousta chytrých věcí (filtry, nastavování jasu, barev, kontrastu atd. – hlavně je to EASY jednoduché, „předpřipravené“ a pochopitelné pro tydýty jako já, kterým tak jako tak obvykle stačí jen MS-malování. Postup u něj je stejný, jak píše ge0rge. Zvládá desítky formátů, no problemo.

Gimp je výborný, ale přeci jen bych ho s Photosopem nesrovnával. Třeba nástroj „Magická hůlka“ (magic wand) je u Gimpu v porovnání s Photoshopem na předržku. Jenže… když porovnáš CENY (Gimp je zadara), možná to uvidíš JINAK. ;) :D :D

Kepler

annas: ano, vím. Ale tehdy jsem se ptal jen na otvírání obrázku, ne na jejich konverzi. I když mi v tom bylo v podstatě zodpovězeno. Jenže jsem na to zapomněl a skončil jsem jen na instalaci Xn Wiew.

aliendrone

annas>>> Mýlíte se, Kepler NENÍ sklerotik! Alieni mají telepatickou schopnost vstupovat do cizích myslí. A víte, co jsem v té Keplerově našel? Samé mléčné žlázy samic lidského druhu, taktéž mraky jejich hýžďových partií atd. Je tam toho TOLIK, že je zázrak, že má i mentální prostor na takové schopnosti, jako je psaní. Za takových okolností je spíš podivuhodné, že přes to všechno zvládne i konvertovat obrázky apod. činnosti. Tudíž bych mu to (naprosto mimořádně!) odpustil. ;) :D :D

Kepler

George: díky! Gimp stažen, nainstalován, konverze provedena. Super!
Neveděl jsem, že se to dá udělat i v Xn wiew, který mám už
nainstalovaný, ale nevadí, příště budu mít více možností.

anonym

ono se může zdát zbytečné mít v počítači komplexní rastrový editor, ale on se časem zase bude hodit na specifičtější úpravy (třeba úpravy, které mají ovlivnit jen část obrazu, doplnění textových popisů v obraze, přesuny či výmazy objektů pomocí klonování, pokročilejší filtry, retuše drobných vad v obraze, atp.) což jsou operace na které XnView sám už nestačí. Oba programy se budou vhodně funkčně doplňovat.