koník.

Dá se napravit silně zanedbaná socializace u psa?

Máme dvě čivavy (2 a 2.5 roku), když byly malé, tak jsme je brali ven, ale ne dost dlouhou dubu na to, aby si zvykly na okolní svět. Z důvodu práce, školy atd, jsme je začali nechávat doma a když jsem byli venku, tak jsme se snažili vyhýbat se kontaktu s jinými psi, ze strachu, že nám je pokoušou. Dnes ale když jsem na procházce, tak štěkaj na všechno kolem sebe a je to dost hrůza. Dá se to napravit? Je na to specializovaná nějaká psí škola v praze? Převýchova psů? Máte nějaké zkušenosti?
Děkuji :)

Nejlepší odpověď
www

Sice jsou to čivavy, ale poměrně mladé, takže by to mohlo jít i svépomocí:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=%C4%8­Divava+st%C3%A1l­e+venku+%C5%A1t%C­4%9Bk%C3%A1&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new&re­dir_esc=&hl=cs&

Další odpovědi
anonym

Socializace štěňat probíhá cca do třech měsíců věku štěňat a jedná se o velmi důležité životní období u psů. Socializace probíhá ve většině případů z valné části ještě ve společnosti sourozenců a matky a u chovatele.
Ve vašem případě se jedná spíše o zanedbanou výchovu.
U dobře socializovaného štěněte nebývá problém s výchovou, štěně není bázlivé, nedůvěřivé a ochotně spolupracuje. Vaše chyba byla, že ste se vyhýbali kontaktu s jinými psy, protože malé štěně zpravidla jiný pes nenapadne a štěně získá důvěru a sebevědomí v kontaktu s jinými psy v neznámém prostředí.
Převýchova možná je, ale bude to chtít trpělivost.
Doporučovala bych vám spojit se MVDr. Alexandrem Skácelem, který má v tomto oboru bohaté zkušenosti i praxi, viz. mnoho odkazů na netu.

terry

Jak dlouho to je, co na vše štěkají?
Vydržte, 2 roky není moc a ještě si zvyknou.

zjentek

zodpovědnost ..začněte už jinak ..a pravidelně ..jaký pán, takový pes ,)
Doplňuji:
vlastně už jste začali ..uvědoměním si situace ,)