Kelt

Dá se najít složení vdechovaného a vydechovaného vzduchu?

Vdechujeme vzduch a zase vydechneme. Kyslík, který je ve vzduchu, částečně spotřebujeme a vydechujeme mimo jiné i oxid uhličitý. Ostatní se nemění. Přitom určité množství kyslíku zůstává i ve vydechovaném vzduchu, protože pak bychom nemohli provádět dýchání z úst do úst. Zná někdo složení vdechovaného vzduchu? A má technika dýchání rozdíl na složení vzduchu? Například prodlužování výdechu, dýchání jednou nosní dírkou a pod. Tak děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Vdechovaný vzduch (atmosférický) – 21 % O2, 78 % N2, 0,03 % CO2
vydechovaný vzduch – 16 % O2, 79 % N2, 4 % CO2 (bez vody)

Zdroj: http://skolajec­na.cz/biologi­e/Sources/Tex­tbook_Textbook­.php?intSecti­onId=40900

Další odpovědi
Lamalam

Složení vydechovaného vzduchu se během jednoho výdechu mění. Souvisí to s tzv. mrtvým dýchacím prostorem a s technikou dýchání. Průměrné složení výdechu je:15 – 16% O2, 79% N2 a vzácných plynů a 5 – 6% CO2.

Vodní pára zbytek do 100%, tj cca do 1%.

mosoj

A kde jsou vodní páry. Člověk za noc vydýchá až 0,7 l vody.

Kepler

Všichni zapomněli na třetí nejzastoupenější složku: 1% argonu. Vždy se uvádí složení suchého vzduchu, protože vodních par je proměnlivé množství.

Kepler

Všichni zapomněli na třetí nejzastoupenější složku: 1% argonu. Vždy se uvádí složení suchého vzduchu, protože vodních par je proměnlivé množství.

Lamalam

Nezapomněli. Píšu 79% N2 a vzácných plynů. Argon je podle tebe co?

Kepler

Aha, tak to jsem přehlédl, sorry.