dá se jezdit po poli a polní cestě na motorce bez řidičáku?

dotlačím po silnici motorku a budu na ní jezdit po poli a polní cestě,dopouštím se přestupku?pole a polnička snad není pozemní komunikace

Nejlepší odpověď
Bonifác

Pokud dané místo není pozemní komunikací, tak na takovém místě neplatí pravidla silničního provozu, lze tam řídit vozidlo bez konkrétního oprávnění, nemůže tam dojít k dopravní nehodě ve smyslu zákona, policie tam nemá kompetence v rámci dohledu nad dodržováním pravidel silničního provozu apod. Takovými místy jsou např. soukromá pole, polní cesty, letiště, silniční dráhy a dále tzv. místa ležící mimo pozemní komunikace.

Zdroj: http://www.au­toweb.cz/prav­ni-poradna-bezplatna/pozemni-komunikace-kde-jeste-plati-pravidla-a-kde-uz-ne/15797

Další odpovědi
Jivinho

Domnívám se, že ne.. Já to tak dělám.. Teda jedu přes silnici a jezdím po polích :))

Readyman

Bohužel tě můžou chytnout i na polňačce nebo dokonce v lese ale kdo tak nezačínal…