Lotty

Dá se čedičem vykřesat oheň?

Dovoluji si přidat další otázku, tentokrát z chemie. Zajímalo by mě, jestli se v čedičové jeskyni dá kusy čediče vykřesat oheň. Jako demonstraci chci ukázat na základě složení čediče. Ten se skládá z pyroxenů, čistý pyroxen se zapíše jako ABSi2O6, přičemž A=Ca, Fe2+, Li, Mg, Na. a B=Al, Cr3+, Fe2+, Fe3+, Mg, Mn2+ a plagioklasů, vezměme kupříkladu čistý albit, jehož vzorec je NaAlSi3O8. O vykřesání ohně psali, že je třeba nějaký kámen, který by dokázal vytvořit jiskry. Tak co myslíte, šlo by tohle s čedičem?
Doplňuji:
To Losos: Dobře. Díky.

Nejlepší odpověď
Losos

Mnoho vzorců, které znalým lidem nic neřeknou, každopádně odpověď je nezvratná .. NEDÁ :)