Coco1420

Da se behem plodnych dnu otehotnet behem preejakulace?

Nejlepší odpověď
klumprt

Pravděpodobnost je jistě nižší než při zásahu plnou dávkou, ale je nenulová. Stát se to může.

Další odpovědi
Frontinus

Je to krajně nepravděpodobné až vyloučené. Cowperova tekutina většinou spermie neobsahuje – a když už, tak v tak malém počtu nebo v takovém stavu (spermie s předchozí ejakulace,…), že je oplodnění v zásadě nemožné.

Tenhle rozšířený mýtus o riziku otěhotnění z preejakulátu je výsledek nečestného boje proti nečestné manipulaci propagující „vatikánskou ruletu“ (coitus interuptus) jako bezpečnou a spolehlivou metodu antikoncepce.

Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že vatikánská ruleta je skutečně blbá metoda antikoncepce a je rozhodně na místě používat něco spolehlivějšího (kondom, hormonální antikoncepce,…).