Pače

Cvici hasici vlastni psy? Nebo pouzivaji policejni?

dekuju
Doplňuji:
profesionalni hasici

Nejlepší odpověď
anonym

Z jakého důvodu by měli hasiči používat policejní psy?Z logiky věci vyplývá,že hasiči a policie mají odlišné úkoly.Psi jsou vysoce specializovaně cvičeni pro jednotlivé úkony v záchranářské a pátrací službě,.Tak jako je rozdíl ve vyhledávání osob pod lavinami,sutinami nebo osoby utopené,tak asi takový rozdíl je mezi prací policejního psa a psa vycvičeného k jiíným účelům.Ovšem -spolupráce není vyloučena…:D

Další odpovědi
honza19hk

Drap: nesouhlasím,jako profesionální hasič vím že HZS má vlastní kynology se psy na vyhledávání zavalených osob a vyhledávání akcelerantů hoření.2 psy i s kynology(zá­valy) disponuje HZS ZÚ Hlučín a 1 pes( na detekci zápalných látek) je na Zbirohu.Jako každý příslušník HZS jsou i psi účastníky výcviků pro osvojení zkušeností. Dost často je spolupracováno s policií ČR,která také má kynologickou službu.

Drap

Samotní hasiči u útvarů psy necvičí. Tito psi se speciálním výcvikem jsou zřejmě cvičeni psovody a cvičiteli ministerstva vnitra, pod které hasiči spadají.

jmhad

můj názor je opačný.Policejní pes není cvičen na prostředí požářiště.Jako kdysi měla Správa ochrany železnic svoji /špičkovou/ kynologickou složku a to z jednoduchého důvodu,že policejní psi neznali / nebyli cvičeni na/ pachy kolem kolejí a v terénu nezabrali.