Avatar uživatele
anonym

Cvičení podle Mojžíšové

Zajímalo by mě, jestli někde ve VČ se konají kurzy cvičení podle paní Mojžíšové....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4488 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Lencis

Určitě. Tato metoda už je velice rozšířená a hodně terapeutek jí dělá. Mrkněte na odkaz, je zde mnoho informací nejen o samotné metodě, ale také přehledný seznam organizací kde se touto metodou zabývají.

Dodně štěstí.

Zdroj: http://www.volny.cz/novacka/mo jzis/seznam.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

Otěhotnění - Mojžíšova metoda - Metoda Ludmily Mojžíšové
Další z možností léčby problémů s otěhotněním je odblokování, uvolnění a posílení zejména pánevní oblasti.

Dnešní lidé mají oproti dřívějším generacím o mnoho důvodů více, proč je často bolí v zádech. Těchto příčin je mnoho, patří mezi ně však i hlučnost, jenž je důvodem zvýšeného svalového napětí a o tom že máme nedostatek denního pohybu se nedá ani trochu pochybovat. Dokonce už i malé děti dlouze vysedávají u televize, později u počítače a v lavicích školy.

Svaly je nutné mít nejen silné, ale i protažené.

Tendenci se zkracovat mají například svaly:

* prsní
* šíjové
* bederní
* pánevního dna
* přitahovače stehen
* ohybače kyčlí a kolen a další

Tendenci ochabovat mají například svaly:

* hýžďové
* břišní
* mezilopatkové a další

Napětí a vztahy mezi zkrácenými a ochablými svaly způsobují různé posuny kostí, které se hlásí bolestí. Nebolí však jen přetížené svaly, ale tyto blokády mohou uskřinout i nerv. Lékař následně naordinuje masáž, vodoléčbu nebo elektroléčbu, což nepřináší trvalou úlevu.

Kondice pohybového aparátu přímo souvisí s vnitřními orgány a jejich správnou funkcí.

Ke správnému uvolnění významně přispívá metoda Ludmily Mojžíšové, tzv. Mojžíšova metoda, která má mnoho zastánců a praktikuje se jak v rehabilitaci, tak i v gynekologii, hlavně v privátních zařízeních. Většina těch, jenž tuto Mojžíšovu metodu dnes aplikuje ji i různě doplňuje, přidává něco ze svých zkušeností a poznatků a tím se tato metoda dále rozvíjí.

Tato metoda je ucelená, jednoduchá a zároveň i propracovaná.

V případě léčby neplodnosti, musí pacient hlavně pochopit, jak to s tou pánví vlastně je. Měla by být správně podsazená, což zajišťují svaly břišní, hýžďové a svaly pánevního dna. Stažením svalů pánevního dna dochází k nižší zásobě krve do malé pánve. Méně krve znamená i méně kyslíku a živin pro orgány v malé pánvi uložené. Vznikají tak problémy gynekologické, jako je nepravidelná, bolestivá menstruace, někdy dochází i k vynechání menstruace, neschopnost otěhotnět nebo plod donosit. Mohou nastat i problémy sexuálního rázu, někdy dochází i k špatnému udržení moče.

Ludmila Mojžíšová vyvíjela svoji metodu postupně. Začínala s pacienty na FTVS UK, kde jejími pacienty byli zpočátku sportovci a z nabytých zkušeností metodu dále obohacovala o nové prvky a postupně se staly jejími pacientkami ženy z širokého okolí Prahy. Přibývalo žen, kterým tyto cviky pomohly nejen od bolesti zad, ale odstranily migrény, vylepšily menstruační cyklus, zlepšily sexuální život a záhy se hlásily i ženy, které po dlouholetém bezúspěšném snažení o početí najednou otěhotněly.

Dnes, kdy je Ludmila Mojžíšová již po smrti, přináší tato metoda naději mnoha párům, jenž uvěřily v sílu vlastního těla, ve schopnost regenerace. Je to metoda první pomoci ženám s funkční sterilitou, jejímž výsledkem je v mnoha případě přirozené početí a porod vlastního potomka.

Metoda Ludmily Mojžíšové

* skládá se z 10 cviků (+ 2 speciálně jen pro muže ke zlepšení spermiogramu)
* nutnost vedení školeným fyzioterapeutem
* trvá zpočátku asi 1,5 hodiny, než cviky dokonale zvládnete

V případě, že se cviky nenaučíte hned napoprvé můžete docházet opakovaně. Domů si odnesete názorný popis cviků a dále je jen na vás, s jakou vervou se do tohoto cvičení pustíte.

Samozřejmě, že záleží na tom, s jakou diagnózou přijdete, vzájemná spolupráce fyzioterapeuta a lékaře je nutná!

Cvičte

* nejdříve dvě hodiny po jídle
* v místnosti do 22 stupňů Celsia
* v pevném časovém režimu
* soustředěně, bez rušení ostatními členy domácnosti, televizí a podobně
* na koberci nebo měkké podložce
* pozitivně naladěni

Toto cvičení je určeno nejen ženám, které nemohou otěhotnět, kde je asi silnější motivace, ale pomáhá také ženám v období klimakteria, kdy pomáhá překonat nejen psychické problémy, ale odstraňuje i bolesti v oblasti podbřišku a zad.

I názor rehabilitačních pracovníků je jednotný, cvičení Ludmily Mojžíšové pomáhá všem bez rozdílu pohlaví a dá se zvládnout v každém věku !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Pokud nenajdete žádné zařízení na www.volny.cz/… tak doporučuji se podívat do nějakého zdravotního střediska.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

¨v Pavlově na Moravě, pak např. v lázních Bohdaneč

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek