Cucání palce u 5 letého dítěte

Ahoj, jsem už zoufalá ze své dcery. Odmalička nechtěla dudlík, zvedal se jí žaludek, vždy si jej nahradila palcem a dělá to doteď!:o) Poraďte někdo, prosím, jak se tohoto hrozného zlozvyku zbavit…

Odpovědi
Janulka

Z mého pohledu to chce, abyste si s dcerou sedla, v klidu jí vysvětlila, co po ní chcete a o co ji prosíte. Protože si však dumlá palec ve spaní v její nevědomé fázi, je zapotřebí, abyste několikrát denně jí připomněla, na čem jste se dohodly – bude se snažit si palec nedumlat. Pak v noci je zapotřebí, abyste si spolu zvolily alternativu. Některému dítěti pomáhá, že si drží hračku. Některému pomáhá, že u něj rodič sedí při večerním ukládání a pomáhá mu připomínáním, aby si palec do pusy nestrčilo. I v noci je zapotřebí spát třeba na matraci vedle dítěte a pokud vás probudí dumlání, tak palec vyndat ven a dát do ruky třeba hračku.
Jistě jste se setkala také s návrhem různých vodiček nebo gelů, kterými je dobré potřít prsty, aby to byla nepříjemná chuť pro dítě a aby si pak palec vyndalo z pusy. Nevím, jestli jste to vyzkoušela. Někdy to pomáhá, setkala jsem se i s dětmi, které použily místo palce zápěstí. Uvidíte …

Bibinka1111

Co máte z toho, jedna známá si cucá palec i ve svých 17 letech, ale zakročení je třeba než narostou 2. zoubky, jinak je bude mít z pravidelného cucání křivé (jako již zmíněná známá).

rákosníček

Zkuste to co napsala janulka ale není od věci se poptat ještě psychologa měli jsme problém se synem a velice mu to pomohlo teď stačí se zeptat syna co slýbil paní doktorce a hned ví co má dělat přeju hodně úspěchů