jackhammer86

cso to znamena čo bol ?

Doplňuji:
mislim jako slangovne

Nejlepší odpověď
annas

Výraz čobol, čobolák je zachycený ve Slovníku nespisovné češtiny . Dokonce se užívá pro Slovensko výraz Čobolsko.

  1. xenofobní výraz pro Slováka.
  2. stejný význam, ale někdy jen žertovný, jindy bez vědomého hanlivého kontextu.

Tušila jsem, že pojmenování vzniklo podle knihy Černí baroni od Miroslava. Švandrlíka. slavný výrok majora Halušky zvaného Terazky:„Čo bolo, to bolo, terazky som majorom“!

Další odpovědi
arygnoc

je to slangový výraz v českých krajoch používaný pre označenie Slováka.
Slováci na revanš označujú Čechov ako Švédi (pozrite históriu, tým chcú Slováci povedať, že Česi ako národ neexistujú), Pepíci a vole.
Stretol som sa aj s pojmom Šmejdi (ale to je nové, viď aféry s podvodmi na dôchodcoch).

Hamon

http://transla­te.google.com/#sk/cs/­%C4%8Do%20bol
Doplňuji:
Opakem Čobola/Čoboláka je Čehůn. Hanlivé označení Slováka (od „čo bolo“).

knedlik123

Takzvanym csobolem byva oznacovan prvniho dubna vladni politik

Mc Merkurion

čo bolo,to bolo,ale čobol,jak píše arygnoc,je slovák,vzniklo to právě z jejich mluvy: čo bolo…,to totiž neustále opakovali,hlavně na vojně za starých pořádků
Doplňuji:
ad Hamon,přikláním se k názoru arygnoc,se švédy jsem se setkal mnohem častěji,čehůn používali spíše maďaři(cikáni – v té době to ještě byli)

Andre5000

Čobol se říká gastarbeitrům ze Slovenska.