annas

Co způsobuje, že vozovka na mostě zmrzne dříve než na silnici?

Přesvědčila jsem se včera – vozovka neklouzala, ale na neuklizený chodník na kamenném mostě se nedalo vstoupit …

Nejlepší odpověď
anonym

Lapidárně – průvan. Objekt je díky svým dispozicím intenzivně chlazen.

Další odpovědi
anonym

Možná by se to dalo říct i obráceně. Most není dostatečně „vyhríván“ tepelnou setrvačností země.

ReHu

Souhlasím s Hansi. Od země není most izolován.
Je to podobně jako „zámrzná“ hloubka při pokládání např.vodovodních trubek apod. 1,5 m hluboko v zemi ji nebývá teplota púod bodem mrazu. Zem izoluje a „izolační“ zemina pod mostem není.

ncls55

Já jsem si myslel že voda z říčky se vypařuje a zůstává tam a pak prostě zamrzne