Jiří Bohumil

Co způsobuje zadávání špatných znaků klávesnice PC v případě používání intern. bankovnictví?

Dceři se stalo, že při zadávání znaků, při přihlašování do intern.bankov­nictví, klávesnice zadává znaky (čísla) odlišná od znaků na tlačítku. Takže při stlačení 1 se napíše 2 a třeba až na třetí pokus dobré (221).
Takže se na IB nemůže přihlásit, neboť při zadání čísla účtu a u PIN se napíší nekontrolovatelné nesmysly a po několika pokusech dojde k zablokování přístupu k účtu.
Přitom při používání této klávesnice v textovém editoru, případně i v jiných aplikacích, vše funguje OK.
Z čehož se dá usuzovat, že vlastní klávesnice funguje bez chyb.
A při použití stejné klávesnice na mém NB a přihlašování na stejný účet tohoto IB, vše funguje OK a klávesnice zadává znaky odpovídající zadání a na účet se normálně přihlásí.
Takže tento problém je pouze na jejím PC, pokud se na její účet snažíme připojit z jejího počítače.
Nevíte o co by mohlo jít, případně jak tento problém řešit?

Doplňuji na základě reakce Dochy a Autacka.
Při zápisu názvu účtu jsou znaky, co klávesnice píše (blbě) vidět.
Že by šlo o přepnutí určitě nejde, znaky jsou úplně odlišné, nesmyslné.
Zkopírování hesla z editoru funguje, to jsem zkusil hned, ale to není řešení.:-( A virus? Kde, když ve všech aplikacích je vše v pořádku. Dělá to pouze při přihlášení na to IB ČSOB. Spíše mi to připadá jako nějaká „ochrana“ přístupu na účet. Nechápu o co jde. A zajímavé je, že z jiného PC to, s toutéž klávesnicí, jde bez problémů.
Asi řešení- výměna PC ! 🙂

Odpovědi
Dochy

Jak víš, že se místo 1 píše 2? Osobně bych tipoval zapnutí (možná i automaticky a nečekaně ve windows) jiné klávesnice (např CZ místo EN, qwertz místo qwerty apod.)
Při vzdáleném přístupu je to ještě o něco pravděpodobnější než obvykle. Počítač pak někdy i nesprávně indikuje klávesnici protože je to vlasně na dvou místech ale na žádném z nich ovladač nemá tušení co se děje a jaký překlad je zapnut na druhém stroji.

autacek

Může to být transkripcí javy, virem, atd., pomůže napsat si heslo třeba v adresním řádku, nebo poli pro vyhledávání a pak je na příslušné místo zkopírovat pomocí ctrl+c a ctrl+v.