Avatar uživatele
Kepler

Co způsobuje občasné krátké zahrčení v PC?

Mám postarší, ale upgradeovaný stolní PC HP. Dřív to občas dělalo taky, ale poslední dobou se mi zdá, že častěji. Takový kraťoučký mechanický zvuk, často 2× za sebou. V mechanice žádná placka není, ventilátor je absolutně tichý, jak je u HP dobrým zvykem. Někdy to zaregistruju i v noci, kdy je PC v režimu spánku.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Něco podobného se mi dělo, když mně odcházel HD. Následně začal častěji a častěji cosi provádět (skoro neustále byl v činnosti) i když jsem s PC nepracoval, ani nebyl připojen k síti. A pak to přišlo. Naštěstí jsem mezitím stihl většinu dat zazálohovat takže škody byly minimální.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

V PC může chrastit buď ventilátor, ať již u zdroje, nebo na chladiči, ale sázel bych to spíš na roztočení a uspání HDD, v okamžiku kdy probíhají nějaké aktualizace, resp. procesy o kterých jeden ani neví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Tohle dělá disketová mechanika.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

může být ventilátor když se občas dostane do nějaké špatně vyběhané polohy, ale spíš bych tipnul také HDD…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Musel bych to slyšet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Vsadil bych na harddisk (pokud to není SSD ;) :D). Už od dob 16bit Widlí si disky „chrochtají“ jak chtějí a kdy chtějí, často bez zjevné příčiny. Od dob W8 (myslím) to umí i v režimu spánku. Zkus mrknout po diodě aktivity disku, jestli při tom blikne, tak je věc jasná (pokud ji máš zapojenou). ;)

Plašit hned nemusíš, je to běžná věc. Z vlastní praxe vím, že jev je častější když

  1. je disk skoro plný
  2. uplynula dlouhá doba od instalace Widlí
  3. instalovalo a odinstalovávalo se mnoho programů

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
aliendrone

Hlada>>> Pochybuji o tom, že za tím stojí DISKETOVÁ mechanika. ;) :)

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

arne: není možné, ale zní to jako „hrrrk“ trvají méně než vteřinu

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

orwell: jejda, nestraš! HDD byl vyměněn asi tak před 5 lety v rámci upgradu. No, v každém případě ale zálohu mám, díky.

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Tak to může být zdroj, ventilátor ve zdroji. To je jiný ventoš, než který myslíš ty. Já si ho měnil minulý týden.
Píšeš, že to dělá, i když je ve spánku? V tom případě nevím, ten zdroj to nebude. Nic mě nenapadá.

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet