tony2412

Co znamená u sluchátek přepínání mezi IP a NK?

Přišly mi z Číny sluchátka, drží na uších jako brýle a mají kromě mikrofonu a tlačítka příjem hovoru rovněž přepínání mezi IP a NK, k čemu to je, když to přepínám nic se neděje......

Odpovědi
mzm

Internet povídá, že přepíná dvě „normy“ zapojení dvou kroužků na konektoru IP – iPhone norma, NK – Nokia norma.
Pravděpodobně se přepnutí projeví při použití mikrofonu.

Zdroj: https://electro­nics.stackexchan­ge.com/questi­ons/211617/what-is-ip-and-nk-transformation-seen-on-earphones