Michal47

Co znamená u Aristotela, když druhá dívka se od první liší mimo jiné tím, že sedí na jiné židli?

Je to případek?

Odpovědi
Dochy

Netuším co přesně tím myslíš… Ale nějak mně to připomnělo ten prehistorický vtip jak manželka vypraví muže do lázní a za dva týdny ji přijde dopis „Marie sorry, rozvádíme se, našel jsem si tu novou ženu“… Marie odpovídá dotazem: „Proč? Copak ji má jinou?“ … „Nemá ji jinou, má ji tady“

Cenobita

Aristoteles se židlí zabýval jako příměrem:

https://www.phil­.muni.cz/fil/stu­denti/aristote­les(bohus).html

Dvě židle jsou různé a různě se na nich sedí, proto i ovlivňují své okolí, tedy ty co na nich sedí.