CTTON

Co znamená toto: „Česká republika dodržuje závazky, které pro ni vyplývají z mezinárodního práva.“?

V ústavě je toto ustanoveno 2) Česká republika dodržuje závazky, které pro ni vyplývají z mezinárodní­ho práva.

To znamená tedy vše, co je mezinarodní, nebo jen to, co ČR ratifikovala?

Odpovědi
Schluker

Co bys rekl.. takova smlouva mezi Ghanou a Namibii asi pro CR zavazek moc nebude, ze?

ivzez

Znamená to přesně to, co je tam napsáno, že „ČR dodržuje závazky, které pro ni vyplývají z mezinárodního práva“.

(Co myslíte, vyplývají ze smlouvy „mezi Ghanou a Namibií“ nějaké závazky pro ČR?)