www

Co znamená slovo tomentace, hlavně v přírodě ?

Doplňuji:
Beer, díky!
Našel jsem právě jen tomentování a byly vidět jen barvy, nebo barevné pruhy ap. na hmyzu. Význam nikde žádný ☹.

Nejlepší odpověď
beer

Dobrá otázka a dokonce i Wiki zklamala, takže jen logicky z hlavy:
Tomentosus znamená plstnatý (např. malinovník plstnatý je Byturus tomentosus) a je to z latiny. Tomentace tedy znamená plstnatění, tomentování pak pokrytí rostliny, živočicha plstantým povrchem (nebo jen části). Při pozorném prohlédnutí nebo zvětšení jsou to malé, různě barevné chloupky.
Příklad tomentování
http://www.na­turabohemica.cz/sa­perda-octopunctata/

Další odpovědi
emm.kate

to slovo neznám, ale není to možná tormentace ? To je zkouška pevnosti