co znamená slovo neinvazivní?

Nejlepší odpověď
annas

V lékařském slovníku je uvedeno: neinvazivní – nepronikající dovnitř organismu.

Např. Neinvazivní liposukce – novinka v oboru – odstranění nadbytečné tukové tkáně bez chirurgického (operačního) zákroku.

Tazatelka zařadila dotaz do kategorie Zdraví.

Doplňuji:
Bumbesi, já netvrdím, že nemáte pravdu. Všimla jsem si kategorie Zdraví a vyhledala význam v lékařském slovníku a napsala jej.
Nevím, nejsem lékař, takže nemohu posoudit, zda se užívají pro určitý zákrok i jiné synonymické významy. I když to, co jste napsal, dává smysl.

Michal, který má něco společného s medicínou, uvedl totéž, co jsem napsala já.

Další odpovědi
Bumbes

neinfiltrující, nenásilný, neagresivní, neútočný, neovlivňující, neobtěžující…

RE: annas
myslím, že se tyto termíny také používají ve zdravotnictví. Například očkování neinvazivním (neagresivním, neútočným) virem. Neinvazivní (nenásilná, bezbolestná) rehabilitace. Neinvazivní (neobtěžující, bez skalpelu) kardio operace tepnou – stent.
atd.

dudu

Snad i neagresivní, neútočný, neutrální.

Michal

Bez násilného vniknutí.Lék.ter­minologie:Nei­vazivní terapie,bez operativního zákroku.