Co znamená slovo musher?

Týká se to závodů se psy.

Nejlepší odpověď
Krugerka

Vodič psů a saní, psovod.

Další odpovědi
K3lly

MUSHER,je jezdec/řidič psího spřežení česky se také občas říká psovod, ale tento pojem je zavádějící. Jeho úkolem je pouze pomocí slovních povelů nasměrovat spřežení do toho směru, kam potřebuje jet. Při jízdě musher jen nestojí, jak si mnozí (někdy mám pocit, že všichni) myslí. Jeho úkolem je psům pomáhat a udržovat je v tempu. Toho docílí zejména během, při kterém může buď běžet nebo i tlačit káru či saně, to je potřeba logicky hlavně do kopce. Uznávám, někdy stačí pouze jít, tlačit káru nebo saně a doufat, že nevypustí duše O:) Další způsob pomáhání je tkz. „pedálování“, což je vlastně odrážení nohou, jaké znáte třeba z koloběžky. Je potřeba odrážet ve stejných časových intervalech, aby se zbytečně nezdržovalo spřežení. Psi se snadno přizpůsobí frekvenci odrazů.

Musher musí ale dělat i jiné věci – to je hlavně starat se o své psy (tj. krmit je, vyčesávat, hlídat, pečovat o jejich zdraví, uklízet po nich!!!!, udržovat s nimi kontakt i mimo spřežení – tj. pomazlit je…) a sehnat peníze na toto všechno (nebo sponzora, nebo tatínka O:) ) V tom mu pomáhá také handler.

Zdroj: http://huskyw­.blog.cz/0706/pos­tavy-mushingu-musher-handler

Jivinho

To je řidič psího spřežení.

Dandi

ten kterého tahají v horách psi

KatchaT

je to vodič psího spřežení

honzice

Musherem je ten, kdo na lyžích, saních, kole nebo vozíku ovládá zápřah psa nebo více psů. Základ tohoto slova pochází z francouzštiny: musher, čti mašér, z fr. marcher (jít, táhnout) – jezdec se psím spřežením. Musherem se člověk stává z touhy po romantice, nevšedních zážitcích, po splynutí s přírodou nebo pro radost z rychlosti, zdatnosti či vlivem sportovní ctižádosti. Zpravidla se setká se sportem psích spřežení buď ve filmu, knize nebo jej okouzlí přímo závody.

Jaké vlastnosti by měl mít člověk, který zamýšlí stát se musherem? Musí být ve slušné tělesné kondici, musí mít cit pro zacházení se psy, dobrou rovnováhu, rychlé reakce a navrch určitou míru hbitosti, obratnosti a nadání pro zvládnutí techniky jízdy na saních nebo lyžích (zejména cit pro skluz). Dále patří k nepostradatelným vlastnostem mushera smysl pro zodpovědnost a fair play vůči psům. Nesmí mu scházet jistá tvrdohlavost a zarputilost, neboť ne vždy se mu bude chtít do namáhavého, mnohdy v blátě a dešti nepříjemného tréninku. Prostě nic pro měkké povahy …

Nika

Kdyby ses dívala na „Hádej, kdo jsem“ tak to víš.

makyna

psovod