Co znamená slovo Lokos?

Lokos je moé přímení a na interentu jsem našel Píseň od Kapely Fantastic plastic „Lokos“.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že s původem Vašeho příjmení je to trochu jinak. Souvisí s obcí Louka. K utváření obce mohlo docházet od počátku osidlování tohoto kraje Slovany. První zmínka o obci se tedy datuje do roku 1046, kdy je obec, nazvaná podle přírodních poměrů (Na Luce, Lokos, Lauka) zmiňována v zakládací listině staroboleslavské kapituly.
Takže Vaši předkové zřejmě žili v této obci.
Podle WIkipedie a staročeského slovníku.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_obce_Louka

Další odpovědi
Kostík

loco / -kó / zastarale: zde, v místě,
a z toho mohla vzniknout přezdívka Lokos,
nějakého Vašeho pra-pra-pra-pra-prapředka a posléze příjmení Lokos.

Zdroj: slovník cizích slov