Patcha

Co znamená počet kanálů u RC vrtulníků?

Makety vrtulníků na dálkové ovládání jsou dvou, tří, čtyř nebo šestikanálové. Co počet kanálů znamená?

Nejlepší odpověď
Lencis

Počet kanálů určuje kolik funkcí budeš moci pomocí RC ovladače ovládat najednou. Takže u dvoukanálového můžeš současně ovládat jen dvě funkce, běžně rychlost rotoru a jednu vyrovnávací směrovou vrtuly (vhodné třeba pro děti, protože ovládání je velmi jednoduché). U čtyř a více kanálového můžeš daleko více manévrovat, např. řídit ve čtyřech směrech: nahoru-dolů regulátorem otáček, naklápění vpřed-vzad servem, naklápění vpravo-vlevo servem, otáčení kolem osy pomocným ocasním motorem atd…

Další odpovědi
Dandi

Přesně jak píše Lencis…Čím více kanálů, tím více informací se na danném pásmu přenáší a tím více věcí se dá současně ovládat.

Attack-design

ovládání více ukonu v jednom momente – max. 2,3...... čím jich je víc tím je vrtulník lepší a dražší