Retko

Co znamena per se???

Doplňuji:
No rozsirim otazku:
Myslim tohle vysvetleni – anglicky – used to say that something is being considered alone, not with other connected things

Nebo vlastne i ceske vysvetleni ze slovniku mi vrta hlavou.

Co znamena, ze je neco samo sebou, jako takove.

Napriklad – „It is not zoo per se“

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Asi nemyslíte české „Prát se“ (s někým/něčím) ?

Je to latinská fráze často používaná v anglických textech místo „by itself“ nebo „by themselves“ .

Česky přeložitelné třeba jako: Něco není „samo o sobě“ špatné.

Doplnění:

I když jste uvedl kontext, chtělo by to více, třeba o čem ten text má být (což jsem nepochopil).

„Obvykle se říká, že se věci posuzujou samy o sobě a ne s ostatními věcmi, se kterými souvisí“

„Sama o sobě to není zoo“ sama o sobě tato věta nedává smysl (sama o sobě – bez čeho ale? To bylo určitě uvedenou v předchozích nebo bude uvedenou v následujících větách v textu).

Jeden tip na anglický překlad: Nejdříve text prolétnout celý, abyste pochopil souvislosti, a pak začít překládat větu po větě.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Per_se