Iris

co znamena když se televize pradave s popisem lcd full

Odpovědi
Dandi

Nejspíše máte na mysli full HD což by znamenalo, že umí zobrazit až 1080i. POkud je ale opravdu označena jako LCD full, tak by to znamenalo něco v tom smyslu, že celá pracuje na LCD bázi a né třeba plazmovou technologií.

alenka901

Kdy se vyplatí koupit televizor HD ready a kdy připlatit na Full HD? Znamená Full HD, že televizor umí vše?
S novou generací televizorů s vysokým rozlišením je nejeden kupující postaven před dilema jaký televizor koupit. Stačí HD ready televizor, pro který dostačuje signál 720p (1280 × 720), nebo je potřeba připlatit, a zakoupit televizor s Full HD rozlišením 1080p (1920 × 1080), neboli HD ready 1080p kompatibilní?

Zde
je potřeba si uvědomit a upřesnit co pojem HD znamená. HD je zkratka názvu High Definition, což je v českém překladu
vysoké rozlišení. Základní specifikace praví, že HD ready televizor musí být schopen přijmout, zpracovat a zobrazit signál 720p, neboli obraz, který má 720 řádek zobrazovaných neprokládaně (všechny řádky u každého snímku jsou přenášeny najednou), případně zobrazí prokládanou variantu vysokého rozlišení – 1080i.
Kdy vám bude HD ready televizor stačit

Aktuálně není k dispozici digitální vysílání (satelitní či pozemní), které by poskytovalo rozlišení 1080p a nepřepokládá se, že by v nejbližší době některá stanice
na rozlišení 1080p přešla. Všechny digitální satelitní stanice ve vysokém rozlišení (například Sky HD) vysílají v 720p nebo 1080i. Tuzemské zkušební HD vysílání spadá do této kategorie – případné další subjekty nabízející HD obraz (např. 802.cz) taktéž používají 720p/1080i. Z toho plyne, že pro aktuální sledování HDTV vám naprosto dostačuje HD ready televizor.

hd_ready_logo.gif

Televizor označený logem HD ready musí mít nejméně 720 horizontálních linek (řádků). Taktéž musí být vybaven komponentním a HDMI či DVI vstupem.

Pokud chcete připojit k televizoru svůj DVD přehrávač, ani ten vám rozlišení 1080p neposkytne. Na trhu jsou sice dražší DVD přehrávače či DVD/HDD rekordéry, které kvalitně zvládají přepočet DVD obrazu na 1080p (např. Panasonic, Sony), nicméně většina nabízí výstup pouze 720p/1080i. Přesto i když si pořídíte DVD přehrávač s výstupem obrazu v rozlišení 1080p, jedná se pouze o vylepšený SD obraz (Standard Definition – standardní rozlišení 575i/p), který se skutečnému záznamu obrazu ve vysokém rozlišení (Blu-ray či HD DVD) nevyrovná.

Skutečností také je, že většina lidí u obrazovky s úhlopříčkou menší než 50 palců (127 cm) nedokáže rozeznat, zda televizor je HD ready kompatibilní (720p) či už nabízí rozlišení Full HD (1080p).
Proč a kdy koupit Full HD

Odpověď je jednoduchá. Jestliže chcete aktuálně ten nejlepší dostupný obraz a není pro vás cena rozhodující, Full HD televizor vám jej nabídne – 1080p je pro vás to pravé.

Velké obrazovky s Full HD rozlišením nabízejí skutečně ostrý HD obraz. Na opravdu velkých televizorech obraz 720p už nepůsobí dostatečně ostře a zvětšený působí měkce.

HDReady1080p.jpg

Pokud televizor má fyzické rozlišení 1920 × 1080 (1080p) a je schopen signál s tímto rozlišením přijmout a neprokládaně zobrazit, získává právo nosit logo nové, a to „HD ready 1080p“.

Podmínkou získání tohoto loga je také přítomnost odpovídajícího vstupu pro signál s vysokým rozlišením 1080p a především schopnost tento signál zpracovat a zobrazit. Televizor musí mít komponentní vstup (pro analogový signál 720p a 1080i) a HDMI nebo DVI vstup (pro digitální signál 720p/1080i/p). Další podmínkou je také podpora HDCP u digitálního vstupu a musí být schopen i přijmout a zobrazit signál 1080p/24/50/60 Hz i poskytovat pixel maping 1:1.

Za možnost používat logo se platí, tudíž výrobek plnit všechny tyto požadavky může, ale logo na něm být nemusí.

1080p výstup naleznete především na nových Blu-ray a HD DVD přehrávačích. Oba formáty záznamu ve vysokém rozlišní nabízí vynikající obrazovou kvalitu. Pokud nemáte 1080p (Full HD kompatibilní) televizor, neuvidíte filmy v nejvyšším dostupném rozlišení.

Vyšší rozlišení také určitě uvítají majitelé nových herních konzolí (např. PS3), ale také ti, kteří chtějí připojit svůj počítač

  • v těchto případech je větší rozlišení velmi příjemné.

S překotným vývojem digitální techniky je také pravděpodobné, že se v budoucnosti HDTV vysílání v rozlišení 1080p dočkáme. Nové televizory Full HD potom bez problémů tento signál zobrazí.

Vážné zájemce je však nutno upozornit na televizory, označenými logem Full HD. Logo není oficiální a televizor s tímto označením nemusí splňovat všechny požadavky HD ready 1080p televizoru (například neumí přijmout signál z BD 24p, přijímá pouze signál 1080i či neumí pixel maping). Tudíž kontrola technických
parametrů je nezbytná.
Na velikosti obrazovky záleží především

Čím kupujete větší televizor, tím mají jednotlivé body, ze kterých se skládá výsledný obraz, větší velkost. Z toho důvodu televizory velkých úhlopříček používají vyšší rozlišení. Obraz tak můžete sledovat z menší vzdálenosti, aniž by vás rušila struktura obrazu. Nutno poznamenat, i v tomto případě je potřeba mít zdroj kvalitního signálu (nejlépe ve vysokém rozlišení). I když přepočet běžného digitálního vysílání poskytují dražší televizory velmi kvalitní, z bližší pozorovací vzdálenosti spokojeni kvalitou SD vysílání nebudete.

Attack-design

nejlepší a nejvetší zobrazení až 1000 i, super obraz, doporučuju