TV s hd ready

Přijímá i stanice vysílající v kvalitě hd?? (např. hd nova)

Odpovědi
kazisvět

Televizor HD ready HD programy zobrazí bez problému. I na HD ready televizi je HD obraz podstatně kvalitnější než obraz programů v běžném rozlišení, mám s tím osobní zkušenost.

Novu HD můžete v praxi přijímat některým z těchto způsobů:

  1. máte HD satelitní přijímač s kartou, která umožňuje příjem programu z družice ASTRA 23,5°E (například karty Skylink)
  2. objednáte si službu O2TV (tj. televize přes internet), kde Nova HD v testovacím provozu běží, ale musíte být blízko u ústředny, aby vám HD programy fungovaly. Pro jistotu to s O2 ověřte před objednáním.
  3. do vašeho bytu je zavedena optická přípojka poskytovatele nabízejícího uvedenou službu (to byste musel mít hodně velké štěstí, v ČR je takových bytů cca 1%)