Snoubenka

Co znamená, když se o někom řekne, že je to floutek z manufaktury?

Nejlepší odpověď
annas

floutek = nezkušený, lehkomyslný mladík, hejsek.

Manufaktura byla „řemeslnická“ dílna. Dnes je to např. dílna, která vyrábío kosmetiku, keramiku atd. nebo rodinná firma, která navazuje na tradice.

--
Bude záležet na kontextu, co kdo tímto spojením. í myslí. Může to být navoněný floutek, nebo floutek, který má obě ruce levé práce pro práci v rodinném podniku či jinde mu práce nevoní atd. ,

Nebo je třeba neúspěšný, frajer,, který stejně jako firma, „manufaktura“ nevydělává., ale chová se namyšleně , důležitě, i když třeba nic moc neumí.

Další odpovědi
marci1

Něco jako pásek z dílny? 🙂
"Floutek=[leh­komyslný odrostlý] mladík, proutník, jinoch, pásek, potápka
(holobrádek – bez vousů [„teče mu mlíko po bradě“])

  • viz hejsek, playboy, vejtaha"

„Manufaktura (z latinského manu facere pracovat rukama) je velká dílna, ve které je práce rozdělena mezi velký počet dělníků, z nichž každý dělá jen dílčí úkony, a to bez významného využití strojů.“ 🙂

http://lidovys­lovnik.cz/index­.php?dotaz=flou­tek
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Manufaktura

elkon

Něco jako namyšlený frajírek, nad kterého není. Jako protiklad by mohlo být rčení, Nanynka z fary. Naivní děvče jednoduššího myšlení.