Dmitrij

Co znamená „aby se neřeklo“

v tomhle kontextu: (automechanik – majiteli vozu)„Auto máte v pořádku. Vlastně mu ani nic nebylo, zlobilo zřejmě jen tak, aby se neřeklo.“ ?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Jak vyplývá z kontextu, auto zlobilo, ale nic závažného. Jen taková poznámka, mechanik neví, co se stalo, čím to mohlo být, nějaká drobnost. Podobně – aby řeč nestála. Aby bylo o čem povídat.

Další odpovědi
Tata

Auto vás zlobilo jen aby jste věděl, že je a že jede, a že taky jezdit nemusí, ale zatím jede.

bestak

ten automechanik je člověk veselé povahy, že? 😁