kopi

co znamená §337 pism.a tr.zakoniku

co mohu ocekavat,mel sem zakaz rizeni

Odpovědi
standa

Jedná se o starý známý trestný čin „maření výkonu úředního rozhodnutí“ dříve označen pod § 171.

Mezi nejčastější činy, které jsou považovány za „maření“ patří:

  • vykonávání činnosti, která byla zakázána, např. zákaz řízení vozidel
  • neopuštění území (republika, město, území…), přestože byl dotyčný vyhoštěn
  • navštíví sportovní, kulturní a jinou společesnkou akci, kam mu byl zakázán vstup
  • nenastoupení k výkonu trestu (bez omluvy ze závažného důvodu)

… a bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.