dust8

Co zapříčiňuje, že si dnešní děti na hřišti neumí normálně hrát, ale jen zmateně pobíhají a řvou čím dál častěji?

Nedávno jsem chvíli pozoroval dvě děti na hřišti a jejich mámu, která je vůbec nezvládala. Obě řvaly jako tur a zmateně pobíhaly sem a tam. Ten jejich vřískot chvíli připomínal jak kdyby jim někdo svlékal kůži za živa.
Co je to za nemoc? Nepamatuji si, že bych v jejich věku řval jako blázen. Možná jim někdo na chvíli sebral tablety, iphony a dovolil si je vyhnat na vzduch?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Děti mají moc svobody, volnou výchovu a v domácnostech není žádná autorita ani řád, nemají vzory (ctnostného-mravniho chování).

Ale nevím o tom, že by ještě před pár lety byly děti nějak víc ukázněné, taky záleží jak které, i když asi spíš převažují ony nevychovnané.

A to nejen na hřišti, ale ať jsou kdekoli ve společnosti.

Další odpovědi
dubraro

Zapříčiňuje to váš vyšší věk. Je normální, že děti pobíhají a křičí.

Kryšpín

Poněvadž pokud by mamka dala mírnou facku na uklidnění, mohla by mít dle kamerového systému, neb foto mobil okolojdoucího maniaka nepříjemnosti

elkon

Často je to i výchovou (nevýchovou). Matka se o děti nestará, pouze je vypustí na hřiště. Nikdo jim neukáže co mohou na písku dělat a jak si hrát.

Herjulfson

Zapříčiňuje to celkové uvolnění a názory, že pokud děti necháte dělat si co chtějí,vyrostou z nich lepší, schopnější, sebevědomější (hajzlové). Prostě kdyby jim dal někdo jasné mantinely, aby věděly, že vše má své hranice, mohlo by to vypadat jinak. Vzpomínám kolikrát jsem třeba ve škole dostal facku … a co se stalo? Nic, byl jsem lump a zasloužil jsem si ji. Navíc to má skvělý efekt. Nikdo vás dále slovně netrápí, má to rychlý nástup i odeznění a hlavně skvěle to funguje…

Dochy

Možná máš pravdu. Ale možná jsi je nesledoval dost dlouho a trefil ses zkrátka do doby kdy se potřebovali vybít, vyřvat, vyběhat,… Ono to hřiště je vlastně pro ně často jediné místo, kdy mohou pustit ventil. Nech je a začni se rozčilovat až budou v obchodě porážet pyramidy hráškových konzerv…

Anikitos

@elkon

Podle mě je to jenom výchovou a vlivem okolí, kde se vyskytují – školy (z nichž obojí spolu úzce souvisí).