pokornas

Co vznikne smícháním červené, modré a žluté barvy?

Odpovědi
anonym

A myslíš barvy světla nebo filtrů (např. nátěrů)???
To je opticky ´trochu´ rozdíl…
😁

kelley

Oranžová vznikne smícháním červené a žluté. Po smíchání těchhle tří základních barev vznikne hnědá.
Doplňuji:
Zkuste třeba vodovky 🙂

brillant

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=m%C3%AD­ch%C3%A1n%C3%AD+ba­rev+%C4%8Derven%C3%A1+mo­dr%C3%A1+%C5%BE­lut%C3%A1&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

mosoj

U subtraktivního míchání ( což je míchání lakových barev) vznikne černá , resp. odstíny šedé.
Doplňuji:
Aditivní míchání to být nemůže, protože u aditivního míchání žlutá vzniká, smícháním červené , modré a zelené.

Elos

Oranžová

HonzikPernik

Šedá

Dochy

mosoji, to že při aditivním míchání se obvykle míchají navzájem určité barvy ještě neznamená, že se nemohou míchat i jiné. Červená, modrá i žlutá jsou spektrální barvy, takže je možné a může být i smysluplné je míchat. V aditivním modelu by při tomto míchání zaručeně chyběla zelená, zůstalo by podle poměrů něco mezi modrou, fialovou, červanou, oranžovou, žlutou, mohlo by se to blížit bílé (spíše růžové).