Kiklopofoun

Co všechno nového dovezl Kryštof Kolumbus do Evropy ze svých výprav?

Nejlepší odpověď
led

Okrem Európe neznámych potravín a chorôb, doviezol aj prvých „Indiánov“ pôvodných obyvateľov ním objavených ostrovov Amerického kontinentu. Vzhľadom na jeho presvedčenie, že doplával až do Číny, v roku 1492 prakticky poprel teóriu o plochosti Zeme. Aj keď v skutočnosti až námorná výprava Fernão Magalhãesa v rokoch 1519–1521 bola prvá, ktorá dokázala guľatosť Zeme,

Další odpovědi
ten který je

Syfilis.

Drap

Kromě již zmíněného také třeba ty brambory, kukuřici, tabák, papriky, ale také kakao , třtinu a spoustu dalších věcí.

anonym

Mandelinku bramborovou, amerického narušitele.
Doplňuji:
http://www.ame­rickecentrum.cz/si­tes/default/fi­les/mandelinka-sekora.jpg

anonym

tabák

lexx

S tím sifilisem to bylo právě naopak…nakažení námořníci zavlekli tu chorobu na nový kontinent a infikovali místní indiánské slečny…také obyčejné spalničky decimovaly tamní obyvatelstvo, neměli imunologickou obranu poněvadž se u nich dříve ta nemoc
nevyskytovala.