zjentek

Co vše s sebou přinese, až se člověk naučí vyrábět energii z vegetace ve velkém?

Pozitiva? Negativa? Názory? Děkuji.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=vod%C3%AD­k+z+%C5%99asy&rlz=1C1A­OHY_csCZ838CZ­838&oq=vod%C3%AD­k+z+%C5%99asy&aq­s=chrome..69i57j69i60­.13372j0j4&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Nejlepší odpověď
Emefej

Člověk tohle už nějakou dobu umí. Čím topil pračlověk? Z čeho je uhlí?

Další odpovědi
Kepler

Vidím, že nikdo z dosud odpovídajících se neobtěžoval otevřením odkazu. O této možnosti výroby vodíku už vím delší dobu a pokud by se to podařilo ve velkém, byl by to zásadní průlom zejména v dopravě. Elektroauto na palivové články, které by si vyrábělo elektřinu samo ze 100% čistého zdroje! Jen nevím, jestli by to šlo opravdu ve velkém, farmy vyrábějící vodík z řas by musely být obrovské! Ale z výfuku by šla jen čistá voda…

Drap

Způsob je znám, výroba biomasy, rychle rostoucí rostliny pro spalovny a výrobníky tepla, popřípadě el. energie. Problémem je ekonomika, zabrání zemědělské půdy pro energii, kde by mohlo vyrůstat jídlo a další.

zjentek

myslím spíše výrobu a VYUŽITÍ energie z vegetace VE VELKÉM… jakože třeba do obilí dosedne stroj, který to umí, nasaje z obilovin energii, na kterou pak relativně rychle uletí řádově stovky světelných let a jediný, co po sobě v poli zanechá, je otisk svýho tvaru. Ten je zřejmě nutnej, protože k otisku dojde jakousi tou energ. transformací při čerpání, takže otisk chtě nechtě zůstane, bo nic není zadarmo, bo kdyby nezůstalo nic,žádná stopa po čerpání energie, tak by to už asi nebylo ještě čerpání, ale už perpetuum mobile, tož tak asi.

Pepa25

„do obilí dosedne stroj, který to umí, nasaje z obilovin energii“ 🙂