Angi-Shy

Co vše potřebuji k propojení PlayStationu 2 s laptopem místo televize?

Nevlastním televizi a ráda bych si zahrála pár nostalgických her na playstationu 2. Co všepotřebuji, abych mohla obrazovku laptopu použít místo televize i s přehráváním zvuku?
Kdyžtak mám Lenovo G505s s Win10

Odpovědi
anonym

Bohužel ne, komplikují to na obou stranách jak notebook tak i playstation. Notebook narozdíl od stolního počítače s monitorem nedisponuje žádným konektorem pro vstup videa z jiného zdroje než je jeho vlastní vnitřní grafický adaptér. Bylo by nutné ten notebook rozebírat a fyzicky tam ten konektor zapojit na VGA vstup displaye, což není snadné a hrozí pochopitelně nenávratné poškození při neodborném zásahu. Playstation 2 to zase komplikuje tím, že nedisponuje žádným streamovacím serverem který by uměl přes síť posílat obraz do notebooku a ten by jej tak mohl zobrazovat na displayi (jako to například umí STEAM nebo novější PS4 se svým Remote Play)

libovolný display běžného stolního PC by tak ale bylo možné použít, tam by to problém nebyl.

EDIT: jedno relativně snadné řešení by se ale možná přeci jen našlo. Existují speciální USB zařízení které umí grabovat video z analogového vstupu jako je toto například „EZCAP SNAPSHOT USB 2.0“ https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=EZCAP+SNAP­SHOT+USB+2.0&oq=EZ­CAP+SNAPSHOT+US­B+2.0&aqs=chro­me..69i57j0.534j0j7&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8 … můžeš jej zapojit do svého laptopu, na jeho analogové cinch konektory můžeš napojit analogový výstup z PS2 a pak například pomocí software virtual dub nechat na celé obrazovce zobrazovat živý obraz z tohoto grabberu, tím vlastně dosáhneš toho že se obraz konzole zobrazí na displayi notebooku s tím že takový usb grabber stojí přibližně jen 400 Kč … je to nezvyklé řešení, ale možné.

Dochy

Nejspíš budeš potřebovat něco z tohoto:
https://www.czc­.cz/usb-tunery-prijem-tv-signalu/produkty s vhodnými vstupy, ty myslím budeš potřebovat S-video nebo (bacha ty levnější na stránce umí „jen“ DVB-T/T2 což ale Tobě nestačí)
Cena 1000–2500…
Asi by bylo lepší koupit někde na bazaru monitor, který to zvládne sám…

Nejsem si jistý, zda lze něco podobného sehnat levněji… Možná na nějakém zahraničním serveru.