Co uděláte, když váš milovaný psík nebo kočička značně pokouše dítě v obličeji a zranění zanechá trvalé následky?!

Nejlepší odpověď
led

Zažalujem rodiča dieťaťa za nedostatočný dohľad nad dieťaťom. Prečo takto?
Bola som svedkom, keď pes uviazaný s náhubkom čakal pred obchodom na vyhradenom mieste a matka sa s úsmevom pozerala, ako jej dieťa ide pohladkať psa, ktorý ustupoval pokiaľ sa dalo, keď už nemal kde, dal hlasovú výstrahu tichým šteknutím. Matka? napriek tomu dieťa neodvolala od psa. Pes svojim chovaním napriek tomu, že už nemal kde ustúpiť, dával najavo mier. Až, po zásahu (mojom) matka? svoje dieťa odvolala s tým, že ten pes je zlý pes… Zhodou okolností tomu psovi ako šťeňaťu veľmi ublížilo podobné dieťa a napriek tomu len uhýbal, nechcel ublížiť.
Ak takýto pes ublíži dieťaťu, hoci škrabnutím košíkom, kto je vinný, kto je zodpovedný? Majiteľ psa, alebo nezodpovedný rodič?
Z tohto vidíte, že nemožno vždy a paušálne viniť majiteľov psov, mačiek.

Další odpovědi
gecco

Upřímně – nevím (navíc naprosto teoretizuju, protože psa nemám)…
Záleželo by na mnoha okolnostech…
Ale přinejmenším si nějak neumím představit, že by „můj milovaný psík“ ublížil člověku, aniž by si to dotyčný zasloužil.

Doplňuji:
Led – zhruba tak nějak podobně jsem myslel svou odpověď…
Mnohé matky se (!!mylně!!) domnívají, že celý svět je jen hračkou pro jejich nezvedené (nevychované) potomky…
;.)

dnb

Nepředpokládám, že by se mě tohle mohlo stát a už vůbec nepředpokládám, že by byla kočička schopná někoho pokousat (snad jen, že by to byla trošku přerostlá kočička).
Kdyby ale můj pes někoho opravdu takovýmto způsobem pokousal, obávám se, že bych nejspíš zaplatil tučnou pokutu nebo by mě zavřeli za ublížení na zdravý z nedbalosti. Co by bylo se psem už by nejspíš nespadalo k mé pravomoci…
…a proto si dávám sakramentskýho majzla, aby k takové události nikdy nedošlo.
Doplňuji:
Funna >> Ale právě že kočky znám až moc dobře, taktéž mám několik jizev, ale ty určitě nejsou od kousnutí, ale od poškrábání pěkně ostrými drápky.
Moje reakce byla na kousání kočkou, nikoliv na to, jakým jiným způsobem může kočka ublížit…

Funna

dnb…asi pořádně neznáš kočky .-)…několik jizev mám, sice ne v obličeji, ale já nejsem malé dítě, co kočce hledí z očí do očí…a co pes?…stane se i když není vyprovokovaný, stačí když se lekne (to platí o těch malých nervózních plemenech) a hryzne…a když je to dítěti do obličeje, tak je jasné, co se stane…
pokud je vřejmé, že to to zvíře udělalo (ať kočka, nebo pes) jen tak, bez pořádného vyprovokování, dala bych toto zvíře z domu…ne utratit, ale nabídla bych ho k adpoci, přece jen je mi dítě milejší, protože pokud se to stalo jednou, stane se to třeba i podruhé…ale nedá se to ale paušalizovat…nevím, co předcházelo kousnutí, jak moc dítě dotyčné zvíře provokovalo…pokud to byl jen obranný reflex zvířete a nechceš se ho „zbavit“, nesmíš připustit, aby se to opakovalo…tzn. musíš zabránit zvířeti, aby se dostalo k dítěti a naopak…
Doplňuji:
dnb…mám ti nafotit tu jizvu, co mi zahnisala, když mi můj kočičí miláček prokousl prst? .-)..přece jen je to šelma a zuby na to má…ale nezlobím se za to na ni, protože byla ve stresu a jen se bránila (návštěva u veterináře)…a navíc je obecně nervóznější, takže po vyprovokování klidně kousne…samozřejmě první radějií zmizí, ale pokud není východiska, je to tygr a to doslova (a i když je to obyčejná „neznačková“ slečna mourková má 5,5 kilo, takže žádný malý bobek, ostatní proti ní vypadají jako koťata)…uznávám, že kočky raději škrábou a ta naše není úplný standard, ale jen chci vyvrátit tvé tvrzení, že kočka není schopná někoho pokousat…je a jde jí to dost dobře…

zjentek

hned si psíka náležitě ošetřím a fofrem ho hodně dobře schovám ..nevím kde je, ani malýho bobše sem nečet! To by mě museli mučit, abych práskl, kde je! ;p
Doplňuji:
..to je totiž pravá psí věrnost ;)

anonym

Zvíře okamžitě nechat utratit.

KK1

Nebyly to fretky ???

gecco

Funna → Kamarád má modrou britku, kocoura – je naprosto pohodový, pokud ´věci jdou´, jak on chce… Pokud ne, dovede to dát najevo…
😉
Cituji:
"Jak podat kočce prášek

  1. Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu koččiny tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku, aby zavřela tlamu a polkla.
    1. Vytáhněte kočku zpoza pohovky a prášek z podlahy. Vezměte kočku do levé ruky a opakujte proces.
    2. Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.
    3. Vemte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamy pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.
    4. Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manželku ze zahrady.
    5. Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěnné pravítko do tlamy. Nechte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.
    6. Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vemte si nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.
    7. Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby ji hlava koukala z podpaždí. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.
    8. Ověřte si, zda-li prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaždí a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.
    9. Přivlečte kočku ze sousedovic kůlny. Vemte si nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.
    10. Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům skříně. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.
    11. Zavolejte hasiče, aby vám přinesli kočku ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce a vemte si poslední prášek z balení.
    12. Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži si najděte odolné rukavice, otevřete kočce tlamu malým francouzkým klíčem. Strčte prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půl litrem vody.
    13. Nechte se manželkou odvézt do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty, předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.
    14. Počkejte až Spolek pro ochranu zvířat odveze kočku a zavojete do místního zverimexu, jestli nemají nějaké křečky…"

;-DD
http://www.mo­drykocour.cz/koc­kocteni/zabava/jak-podat-kocce-prasek