klaaaaaarka

Co udělat, když vám stále partner lže?

Furt se mi stává, že mi partner lže. Nejsou to žádné zásadní věci, jsou to jen maličkosti. Říká mi, že lže… z důvodu, abysem nebyla naštvaná a neřešilo se to.. (vlastně aby sám sebe ušetřil).. co s tím…

Nejlepší odpověď
anonym

No vždyť ti to vysvětlil, nechce, abys všechno rozšťourávala, jsou to blbosti, zřejmě samý nepodstatný věci, který se ani řešit nemusí. Kašli na to. Cirkus dělej až pak, až půjde o zásadní věci. To už bych taky přitvrdila.

Další odpovědi
Alesh

Lháře ve svém blízkém okolí nemilosrdně eliminuji.

autacek

Pokud to nejsou zásadní věci, tak mu nedávej důvod, aby ti lhal.

Pochopitelně můžete si o tom promluvit a dojít jako rozumní lidé konsensu.

Na druhou stranu, jestli se jedná o takovou lež, že pokud se ho zeptáš, jestli kouřil a on řekne ne, protože opačném případě bys ho seřvala, tak je to z jebo strany celkem přirozená reakce.

EKSOT123

Lež je špatná, je to divné. Ale tipl bych si, že jak už tu píšou jiní, vina může být hodně na tvé straně. Nějaká chyba povahy. Moc princeznovská apod, co my víme. Nebo ne, ale možná by ses pouze měla s něčím vyrovnat, přijmout některé věci a lidi jak jsou. Partner se pak snaží zachovat klid nejen sobě, ale především tobě.
Ale normální by bylo spíš mlčet, mlžit apod. než rovnou lhát. Přece jen, lež je taková věc, kterou poctivý člověk považuje za cosi nepřijatelného.

Bobek 2

Jsou lidé, kteří často lžou, a pak jsou taky lidé, kterým každý radši lže. Jestli se ti dva k sobě hodí, to si musí posoudit sami.

Edison

… a ještě když to dělá vědomě a záměrně… Omyly se odpustit sem tam i daj, ale tohle… :-/

cochee

Když to (zatím) nejsou zásadní věci, tak to udělej takhle: taky mu v maličkostech začni lhát. Až na to přijde, taxe ho zeptej, jestli mu je to nepříjemné a v kladném případě, proč to teda dělá on tobě. Ať se chytí za nos.

Marta077

Jak se lže, tak je to vždy na nic.

elkon

Najít si jiného partnera.

dubraro

Ve vztahu muže a ženy často platí pravidlo „Buď budeš mít pravdu, nebo klid“. No a muži často volí raději ten klid na úkor pravdy.

Kryšpín

Jsou občané kteří pořád lžou a ani si to neuvědomují, postačí se podívat na některé politiky.

pabrina

To je už taková povahová vlastnost. Buď to přijmeš a budeš to přecházet, nebo se z toho asi zblázníš. Znám pár takových lidí a dodnes nevím, proč to dělají, ale asi není potřeba si to brát nějak osobně, protože takhle lžou všem ve svém okolí. Pravda je, že jsou to povětšinou neškodné lži a že ti lidé, které mám na mysli, jinak nejsou špatní lidé. Oni lžou a už to asi ani nevnímají. Mají potřebu třeba volajícímu do telefonu za každou cenu říct lež, i kdyby pravda nebyla nijak špatná. Možná zkus pokaždé partnera upozornit na to, že víš, že lže/lhal a prober s ním, proč to udělal a co tím chtěl získat a naopak mu ukaž, že právě když bude lhát, bude se to řešit. Ne naopak.