vicix8

Co u mobilních telefonů označuje slovo „ROOT“ ?

  • v mém případě Android 2.3.4

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Android je operační systém založený na jádru Linuxu. V Linuxu je „root“ uživatel s nejvyšším oprávněním, který smí provádět jakékoliv operace i zasahovat do samotného operačního systému (podobně jako ve Windows „administrator“). Slovem „root“ u mobilních telefonů se tedy označuje získání práv uživatele „root“ = možnost provádět operace, změny nastavení či modifikovat operační systém. Tedy operace, na které běžný uživatel nemá oprávnění.

Další odpovědi
balca

Root-získání práv(můžete jakkoli zasahovat do systému)-přehrání ROM,záloha přes Titanium Backup

anonym

Pro běžného uživatele je to zcela nepodstatná věc. V podstatě root je nový stupeň uživatelského opránění který neomezuje spuštěné aplikace v tom co mohou v systému změnit.

Má to výhodu i nevýhodu, aplikace mohou dělat i to co by bez root oprávnění nemohly (většinou se to týká velmi specifických možností jako třeba nastaveni firewallu, konfigurace ovladačů, přetaktování cpu), ale na druhou stranu je systém náchylnější k poškození či dokonce napadení virem. Proto si root oprávnění aktivují jen technicky zdatnější uživatelé.

Nedoporučuji root oprávnění v telefonu aktivovat, pokud velmi dobře nevíte co děláte.