BEAES

Co to znamená uskřípnout tipec?

Nejlepší odpověď
dudu

Tento výraz znám jako „zatrhnout tipec“ a mám pocit, že původní význam hovoří o ošetření slepičího zobáku – na jazyku se jim udělal jakýsi patvar nazývaný tipec, slepice pak nemohla žrát a proto ho staré hospodyně strhávaly, či něco podobného. Na vlastní oči jsem to nikdy neviděl.
Na brněnsku dnes přenesený význam znamená „rázně někomu zarazit jeho nekalé aktivity“.

Další odpovědi
panenka

Uskřípnout tipec znamená když se někdo obohacuje na úkor druhých a já bych to chtěla zastavit aby se to už nedělo tomu se říká uskřípnout tipec zastavit to

Miroslavst

to se musíš zeptat jinde.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokaze-rozproudit-krev-v-zilach

hanulka11

vzít spravedlnost do vlastních rukou