Retro

Co to znamená pohledávka občana a zástavní právo?

U nějakých nemovitostí jsem četl že mají v omezení vlastnického práva pohledávku občana a zástavní právo.Co to vlastně znamená???

Odpovědi
tom004

Většinou to bývá tak,že majitel nemovitosti někomu dluží,a věřitel nechal zřídit zástavní právo do doby,než bude dluh vyrovnán.V této době,nemůže majitel s nemovitostí nijak nakládat,prodat,ap­.V horším případě,se nemovitost prodá v exekuci,a co zůstane po vyplacení věřitelů,a poplaků,dostane bývalý majitel.