Kalpy

Co to znamená, když se někdo/něco vyjímá?

Co přesně znamená, když se někdo/něco vyjímá? Že je to něčím neobvyklé až výstřední nebo co? Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Vyjímat se – (na určitém pozadí) vytvářet nějaký dojem, dělát na někoho dojem v dobrém i špatném slova smyslu.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=vyj%C3%ADmat+se

Vyjímat se – někdo se jeví, chová neobvykle, vypadá jinak třeba oblečením, barvou vlasů, výškou, chováním atd., působí kladně i záporně –

„Náhrdelník se na jejím dlouhém krku opravdu vyjímá“ – je dobře vidět, třeba se hodí k oblečením atd. .
„Obraz se na zdi dobře vyjímá“- hodí se tam, zaujme., zapadne mezi ostatní atd.
„Vždy trochu bleďounká její tvář vyjímala se v rámci černého závoje zvlášť pěkně“. Neruda..

.