JIŘÍKČEK

Co to znamená, když je iPad „bez jailbreaku“

Odpovědi
anonym

Jailbreak je prolomení softwarové ochrany Apple zařízení (vytvořené zejména proto, aby uživatel mohl instalovat aplikace pouze z AppleStore).
Pokud je „bez jailbreaku“, nemá tuto ochranu tablet porušenu.

arygnoc

jailbreak je hacknutie telefónu, softwarový nástroj na prelomenie ochrany ios a dovoľuje obísť systémové obmedzenia vydané spoločnosťou Apple. Jeho aplikovanie napríklad umožňuje inštalovanie aplikácií, ktoré neboli autorizované spoločnosťou Apple, alebo inštaláciu rôznych neoficiálnych rozšírení.

je to postup hraničiaci so zákonom (všimnite si slova hraničiaci).

jeho inštalácia je rozhodne porušenie zmluvy u zariadení zakúpených v akcii „na zmluvu“ (obmedzenie na používanie sim karty od jedného operátora a pod.) a pod.