vendelna

co to znamená felčar?

Odpovědi
inspektorcz

felčar – zast. ranhojič, tj. dř. osoba bez lékařského diplomu, léčící na základě oprávnění (původně jen rány)

ale také

felčar hanlivé označení pro doktora – lékaře.

kenyrts

Za felčara se může prohlásit každý, kdo splní následující:
1)Na každou akci sebou přinese výbavu první pomoci, zhruba odpovídající
autolékarničce, tzn. flastry, desinfekci, gázu i obinadla, antipyretikum
(proti horečce), analgetikum (proti bolesti), antidiuratikum (proti průjmu),
živočišné uhlí (obecně proti jedům), popřípadě něco mírnící anafylaktický
šok. Vše musí být v použitelném stavu.
2)Zná základy první pomoci, opět tak nějak na úrovni zkoušky v autoškole, a
umí používat výše uvedenou výbavu.
3)Nastuduje pravidla a dodržuje je.
4)Do bitvy jde vybaven dle vlastní úvahy, avšak v mezích zde uvedených
parametrů.
Případné přezkoušení a eventuální zrušení statutu felčara přísluší veliteli
Řádu templářů, což jsem já.
Felčar může před své bojové jméno psát zkratku Fm., která je ve střední
Evropě už asi 120 let volná. Kromě léčení se může zabývat jakýmikoli jinými
činnostmi.
Medik nedokáže vyrábět žádné pokročilé chemikálie (Antidotum, Rad Away,
Stimpak, Psycho, Rad X, atp.). Po dohodě s organizátorem a představeným
Řádu by možná mohl vyrábět nějaká jednodušší farmaka.
Všechny své schopnosti může felčar uplatnit na jakéhokoliv živočicha a
člena jakéhokoliv týmu.
Felčar má nárok na xp. ohodnocení dle zákroku, který vykonal, a také má
právo žádat po svých pacientech platbu (ve víčkách, BoS poukázkách…). Za
vyléčení jednoho HB jsou tři xp.
Bude-li felčar podávat svým pacientům nějaké utrejchy, je zodpovědný za
jejich nezávadnost.
Felčar dokáže léčit zranění a v extrémních případech zachrání i smrtelně
raněného (perk „Oživování“), ale když je někdo jednou mrtvý, je prostě mrtvý
a přes to vlak nejede.

Vikičistič

Felčar je lékař,někdy dobrý a také občas špatný.