Rokio

Co to přesně je znásilnění?

Může se jednat i o nedobrovolný sex, při kterém nní přítomno násilí?

Odpovědi
Speed77

Jasně že může. I když násilí to fakticky je i když se nebrání, neklade odpor. Znásilnění je samo o sobě násilné, fyzický atak.
Proto se tomu říká taky zneužití, kdy tu ženu zneužiješ. Zdroguješ ji nebo sama odpadne a pak ji znásilníš. Taky zneužití důvěry a naivity u dítěte, které neví, co děláte a taky nemusí klást odpor. Zneužití psychicky labilní a jiné případy.
Něco jiného je, když je to holka opilá a je to rozhoďnožka a sama se ti nabízí. To jsi jen ve správný čas na správném místě a VYužiješ situace (nikoli ZNEužiješ). Jen jsi natrefil na povolenou opilou holku. Většina na každé párty, diskotéce, v baru.
Pokud je ale holka opilá a odpadne a podobně – nedá ti souhlas, tak je to zneužití/znásil­nění.
Znásilnění i u nějak neuvědomělé je stále násilný akt. Neznamená to jen, že používáš násilí a hrubou sílu, ale že něco děláš nepřirozeně, nuceně (tedy i bez souhlasu).
Násilí – také zneužití převahy (a to nejen fyzické, ale zneužití situace nebo psychického stavu).
Takže znásilnění je vždy násilné.

elkon

K tomu stačí jediná věta. Pokud sex není dobrovolný, tak je to znásilnění.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Říká úředník v bance: „Paní, ale ta tisícovka je falešná!“ „Cože?! Ale… ale to znamená, že jsem byla znásilněna!“

Sedlák šel do města na nákupy. V železářství koupil kovadlinu a kbelík. Na trhu pár kuřat a husu. Ale jak to teď všechno odnést domů?
Prodavač mu poradil: „Dejte kovadlinu do kbelíku a neste ho v jedné ruce, v druhé ruce husu a pod každou paží jedno kuře.“ Sedlák poděkoval a vyšel. Cestou ho zastavila slečna, že zabloudila a potřebovala by poradit, jak se dostane, kam potřebuje.
Sedlák: „Jdu stejným směrem, pojďte se mnou, vezmeme to přes park.“
Slečna: „A jak vám můžu věřit, že mi v parku nevyhrnete sukni, nestáhnete mi kalhotky a neznásilníte mě?“ Sedlák: „Podívejte se, nesu kýbl, kovadlinu, husu a dvě kuřata. Jak bych vám to asi mohl udělat?“ Slečna: „No, mohl byste dát husu na zem, přiklopit ji kbelíkem, ten zatížit kovadlinou… A kuřata vám holt podržím, no.“

Speed77

Povolnou holku, ne povolenou. 🤭