jjsemtujak

Co to jsou dřevěné pelety?

Co jsou to pelety a jaké se ktomu používají třeba kotle stroje a jaké je jejich topení.

Nejlepší odpověď
Lencis

Upozornila bych kenyrtse že pokud chce odpovídat měl by lépe číst otázky… a neplést si palety a pelety 😁

dřevěné pelety

• jsou perspektivní ekologické palivo;
• jedná se o slisované granule dřevní hmoty kruhového průřezu o průměru 6mm, 8mm, 14mm a 20 mm a délce 1 až 5 cm.
• používají se jako palivo ke spalování v kotlích a
kamnech k tomu předurčených (zde se dosahuje
nejekonomičtějšího provozu). Spalování ve spotřebičích, které k tomu nebyly určeny, nedoporučujeme, neboť se jedná o neefektivní plýtvání cennými zdroji.
• jsou vhodné zejména pro kotle s automatickou
regulací provozu a plnícím zásobníkem

Výhody použití dřevěných pelet

  • šetrnost k životnímu prostředí
  • vysoká výhřevnost
  • nízký obsah popelovin
  • nízký obsah vody
  • nízké nároky na skladovací prostory
  • možnost automatizace procesu spalování
  • komfort srovnatelný s plynovým vytápěním

více např v odkaze. Na těchto stránkách najdete velice podrobné info, včetně srovnávací tabulky, technologie vytápění atd

Zdroj: http://espedi­.esel.cz/stran­ka.aspx?idstran­ka=1736&ad=1

Další odpovědi
kenyrts

dřevěné palety jsou podstavce na převoz různého druhu výrobků, ať potraviny,sklo,prů­myslové zboží atd.
Kotle na dřevěné pelety :
Topeniště a kotle na pevná paliva byla dlouhá léta jak úřady tak v médiích hanlivě označována jako „dodavatelé svinčíku“, nebo „energetičtí marnotratníci“. V posledních letech nastal v tomto odvětví razantní technický rozvoj. Základem pro něj byla mimořádně snížená spotřeba v nově postavených objektech, takže se o necentrálním topidle na pevná paliva mohlo začít uvažovat opět jako o moderním zdroji tepla pro rodinný dům.

tyna.ryglova

Pokud máš doma krbová kamna, tak jsou dřevěné topné pelety ideální topení. My s klasickým dřevem už vůbec netopíme. Nejen, že s ním byla vždy práce, ale navíc i na uskladnění to bylo náročnější. Kupujeme si pelety z https://www.pelety-premium.cz/topne-pelety-2/ a máme to bez práce. Navíc mají lepší výhřevnost, takže nemusíme tak často přikládat.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

jajinka123

Topen pomocí pelet můžu doporučit. Pořídili jsme si domů peletová kamna a tento balík pelet http://www.eshop-paliva.cz/drevene-6mm-pelety-normovane-1-paleta-1050-kg-p-2.html?cPath=1_5_11 nám vydržel celý rok. Není z toho prach ani špína 🙂