Spalovací kotel na peletky

Poradí mi někdo,jak nejlíp vybrat kotel na peletky?Nejlíp by bylo z vlastní zkušeností a hlavně,je tam fakt taková úspora,ta finanční?Mám malý domek,nízké stropy,jen přízemní a protopím ve dřevu tak asi 6000 za sezónu.Jelikož nemám do domku zavedený plyn,láká mně tenhle typ topení,protože jsem se dočetl,že tyhle kotle jsou plně automatické a přikládat můžu třeba jen jednou,za tři dny.Takže jak na to?

Odpovědi
venkovan

Topení pelatkami je asi o 30% levnější než plynem a jejich cena půjde nahoru (chtěl jsem naopak z plynu přejít na peletky – a raději jsme investovali do zateplení)). Jestli topíte dřevem, máte k němu dobrý přístup a nevadí vám fyzická práce spojená s manipulací se dřevem tak bych u něj zůstal. Jinými slovy u peletek si musíte zaplatit pohodlí. Pravda je, že na trhu jsou plně automatizované kotle na peletky, které obsluhu minimalizují na několik hodin týdně