Co to je EPIFÝZA

Ráda bych věděla co to je kyčelní epifýza,a zda je dobré nebo špatné když to člověk má v sobě. Doufám že se dočkám odpovědi ať je jakákoliv. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď lékařky MUDr. Petry Řeháčkové:
Pojmem epifýza se označuje koncová část dlouhých kostí. Domnívám se tedy, že vaše dcera trpí vrozenou deformitou hlavice kyčelního kloubu. Bližší informaci vám bohužel na základě vašeho dotazu nejsem schopna poskytnout, ale nebojte se na všechno zeptat svého ošetřujícího ortopeda, na tyto informace máte plné právo.

Ze stránky U lékaře.cz

Další odpovědi
vyneve

Jak bylo řečeno, epifýza je koncová část dlouhých kostí-tudíž to má každý člověk na každé dlouhé kosti.je to jen anatomické pojmenování.
může se stát, že tato epifýza onemocní-diagnostikuje se to u novorozenců a následně léčí, aby byly co nejmenší následky