Kelt

Co to je a k čemu to je?

Potřeboval jsem si zajet do Valašského Meziříčí a zpáteční cestou jsem šel podél řeky po levém břehu. Všimnul jsem si, že přes řeku je na druhém břehu taková domek a na té straně, kde jsem já byl sloupek a na něm něco uzavřené v plechu. Celé to bylo spojeno ocelovým lankem, respektive několika lanky, takže je možné, že se může něco přemístit pomocí této jakoby lanovky z jednoho břehu na druhý. Kabinku jsem neviděl a nápis na opačné straně jsem nedokázal přečíst. Pro místní znalce upřesním lokalizaci – mezi kaplí svatého Rocha a mostem u tenisové haly. Děkuji.

Nejlepší odpověď
paul1

Připomíná mi to přívoz.

Další odpovědi
dubraro

Přívoz. Po tom tenkém lanku se přetáhne tlustší lano, které pak táhne převozní prám.

Emefej

Není to stabilní havarijní profil? Něco podobného jako zde – https://www.u­nipetrol.cz/cs/Me­dia/BlogHlavni­hoEkonoma/Stran­ky/Stabilni-havarijni-profil-na-rece-Biline.aspx

nyjono

Také mě napadl přívoz.
Teď přes zimu se nepožívá, ale jinak to je super.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.