salsa verde

Co snese notebook?

Když ho budu mít 3 či více dní stále puštěný…samozřejmě ho budu průběžně dobíjet…škodí mu to nebo je to jedno…jsou nějaké limity?

Nejlepší odpověď
Wang

Můj názor je, že mu to je jedno. Mívám ho tak puštěnej a žádnej problém.

Další odpovědi
anonym

Vše už tady aspoň jednou bylo, u napájení a provozu NB dokonce několik desítek odkazů:
Doplňuji:
ad briketka, v odpovědích odkazu je jasně uvedeno, že dnešní NB jsou stavěny na trvalé zapojení.
Tvá odpověď, že zrovna tobě se přehřívá je individuální a nemá obecnou platnost.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vadilo-by-kdybych-nechala-kabel-od-notebooku-zapojeny-v-zastrcce-pri-nepouzivani

bolak

Proč by mělo? Já svůj počítač za poslední dva roky nevypnul, jede nonstop, teda krom těch dvou incidentů kdy vypadly pojistky (hromy,blesky=konec světa=bolak schovaný pod peřinou).

Přece většina sítí funguje (nebo alespoň fungovalo) na tom principu, že je někde server, hlavní počítač, přes kterej to všechno „jede“. Kdyby ho někdo vypnul, tak končíme. A jestli je to notebook nebo nenotebook, to už je šumavan.
Doplňuji:
briketko10, to je přece úplně jedno na co se kdo ptal, kdyby si Dr.Axl otevřel profil tak bys viděla, že málo kdy někomu odpovídá na to, na co se ten člověk skutečně tázal. Většinou mu místo odpovědi jenom suše ocituje kodex, což je mimo jiné taky proti pravidlům tohoto webu.

Buď to dělá úmyslně anebo má prostě jen dlouhé vedení (což by mimo jiné vysvětlovalo, proč toho tolik ví o kabelech).

Jediný co můžem my dva udělat proto, aby se jeho neodpověď netyčila někde kde si být nezaslouží tedy je, že si vzájemně opalcujeme svoje odpovědi a pošleme ho šupem až pod nás.

briketka10

mě by se asi přehřál nebo se zasekl, několikrát se mi to stalo a musela jsem ho naplno vypnout a zase zapnout, obnovovala se všecha ta data NTFS nebo jak se jmenujou a položky na disku stalo se mi to v jednom dni, 3 dny bych já neriskovala ani kdybych měla chladící podložku, kterou si chystám koupit :)
Doplňuji:
ad Dr.Axl. ale Ella se neptala na kabel, nýbrž na puštěný notebook !

arygnoc

za 4 roky vypnutý iba v lietadle.

briketka10

já si svůj dávám večer samozřejmě do hibernace a vytahuji zdroj napájení to co tvrdíte, že je idviduální se mi stává v jednom dni, když odejdu a nechám ho opravdu stále puštěný a má obecnou platnost !! a nedějte ze mě pořád idiota !!!!!!!!

briketka10

adDr.Axl. stále jste neodpověděl salsa verde se ptala na puštěný notebook ne na kabel, natož na trvalé zapojení co to pořád tvrdíte !! kabel já si taky můžu nechat strčený třeba celé století a nic se nestane, ale notebook puštěný prostě ne a hotovo nebudu se s Váma hádat to si někde ověřte a nemaťte mě ani uživatelku to nemá s pušteným notebookem co dělat opravdu já z Vás někdy nemůžu ?!

briketka10

opravuji se spletla jsem si nick salsa verde se neptala na kabel, nýbrž na puštěný notebook, na který jste ji dal odkaz ?!

briketka10

pro bolaka – no ale to se mi nelíbí dostává palce za matení uživatelky tím porušuje kodex, nás poučuje a teď odpověděl úplně mimo !! a už vím dávno, že nikdy neodpovídá k věci ani nepokládá otázky, jen vrtá jak do studny :(