Rančer

Co si představíte pod slovem „hyperkorektní“ / „hyperkorektnost“?

Nejlepší odpověď
Justin1

Hyperkorektnost chápu jako přehnanou a nepovedenou snahu o korektnost.

Další odpovědi
Kepler

Je to přehánění mezí slušnosti. K vyjádření slušnosti stačí jen říci pravdu.

Pepa25

Hezky je to vysvětleno na Wiki: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hyperkorek­tnost
Typické je to šílené a nesprávné „by jste“

elkon

V podstatě nesmysl. Je-li něco korektní, tak to už samo od sebe nemůže být více korektní.

Ametyst

Snaha „hlavně nikoho neurazit“, což vede k tomu, že se ani skutečnost nepojmenuje. Chodí se kolem horké kaše a předstírá se, že když se problém nepopíše, tak ani neexistuje. Pak není potřeba ho řešit. 🙂 Pak se všichni divíme!